Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 382
Total: 382

Job Offers

Started by Josephine, 24 November 2006, 13:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Josephine

Cum nu exista o sectiune dedicata joburilor, am sa postez aici, cu rugamintea catre moderatori ca in cazul in care nu sunt la sectiunea potrivita, sa mute dupa cum considera.

So, una dintre cele mai mari companii de soft in lume va deschide centru de suport si consultanta si in Bucuresti. Pentru asta, are nevoie de consultanti care trebuie sa stie urmatoarele:

- SAP
- SAP
- SAP
- did i mention SAP?
Adica sa fie doxa de BI, R/3, BIA, mySAP, ERP, Oracle, MaxDB, DB2 si ce alte minunatii a mai scos SAP pe portile sale in ultimii 5 ani. Femeile vor avea avantaj (no kiddin').
De asemenea, se cere diploma de facultate tehnica si experienta;eventualele certificari SAP vor fi un mare avantaj.
Se ofera pe masura unei companii internationale (dar daca cineva ma intreaba concret cit e salariul, am sa-l rog sa-mi spuna intii ce stie sa faca de mai mult de 100euro sau cit e salariul minim in .ro).
Cine doreste sa trimita CV-ul, il rog sa-mi dea PM sa-i comunic adresa mea de mail; daca aveti preun prieten/prietena care credeti ca ar corespunde, idem; CV-urile care le consider cu sanse de angajare vor primi recomandarea mea si cel putin a unei alte persoane din cadrul companiei.
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

kman

Pozitie: Consultant Tehnic, full time
Domeniu: Telecomunicatii, sisteme de billing si mediere real-time (bonus pentru cei care stiu cu ce se mananca astea :) )
Cerinte: absolvent sau in an terminal la o facultate de profil din Bucuresti, cunostinte medii de programare in C si Java, SQL, SQL si iar SQL ca asta e domeiu (Oracle e bonus, dar nu obligatoriu), cunostinte solide de shell scripting (perl & friends e iar bonus)
Firma ... eh, aflati pe urma, una multinationala care facea intr-o vreme imprimante ...
Mediul dinamic, salariu motivant ... the works ...
De la cine e interesat astept un mail cu CV-ul sau un PM si mai vorbim.

ccc

Daca toata lumea posteaza ici, mut si eu anuntul tot aici. Un mod ar putea sterge de la aialalta sectiune.

Post: programator Windows C++/C#

Cerinte:

- Strong knowledge of Windows programming with Visual C++ (and Visual C#).
- Good knowledge of English

Its a plus:
- Driver and Windows Services Development Experience
- Windows Networking and Policy Management Experience (Active Directory Environment)
- Windows Security knowledge
- SOAP and XML Experience
- MS SQL Server Experience
- MS WEB Server configuration (IISv5 and IISv6)
- At least one scripting language.


Scuzati engleza, dar am dat copy paste din anuntul publicat in alta parte.

Nu ma intrebati de salariu, pentru ca pe asta vi-l negociati singurei cu sefu'.

Beneficii:
- program oarecum flexibil, atata timp cat va faceti treaba, nimeni nu va numara in oala cate ore ati lucrat in ziua respectiva.
- masa de pranz, furnizata de Expand Catering (cautati pe net, au undeva si meniul)
- apa,pepsi/cola (sometimes) si din cand in cand dulciuri :D
- birourile sunt locate in Mihai Viteazul, deci foarte aproape de majoritatea chestiilor unde se duc banii (adeca se platesc facturi) si pe unde se plimba donshoarele cand e cald.
- o sa lucrati cu mine  :fum:

Nu se fumeaza in birou, deocamdata suntem numai 2 bautori de cafea la greu, inca 2 mai usurei, deci nu cumpara firma cafea. Daca ne inmultim, o sa se intample si asta. Masina de facut cafea avem,

Mai multe informatii despre firma gasiti pe www.cososys.com

Dintre proiectele listate acolo, o sa lucrati pe SiE si UTC, (na ca v-am zis-o si pe asta), deci experienta in programarea driverilor si a serviciilor windows este recomandata.

Am uitat: trimite-ti cv-uri si eventual sample-uri de cod la job at cososys dot com, specificand in subiectul mesajului "Windows C++ Software Developer" sau mi-l trimiteti mie pe privat.

Thorr

He will work in a team developing software for a Home Entertaining device with our american partner.

He needs to be able to solve problems and to evaluate multiple solutions for the same problem. He must be able to learn quickly how to use new or different tools. The project is already underway and we need people who are quick to learn how a system is working and able to complete tasks related to the system. He must also know when he is stuck and it should be able to ask for directions.
Will be working with multimedia applications, like Xine and VLC, on a high-end media server project

Cerinte:

a. Good to Excelent OOP skills, C/C++ (minumum three year)
b. Multithreaded programming.
c. Networking programming (socket inteface/winsock interface).
d. Knows how to and uses the best practices in the industry related to Source Code Control and versioning (cvs/svn etc.).

Some/All of the following are considered pluses:
a. Can manage and use a Debian and/or Ubuntu Linux box as a user.
b. xlib programming.
c. pthread programming.
d. Medium to Good SQL language knowledge (mysql experience is a plus).

Oferta (bonusuri, beneficii):

The payment is starting from 1000 USD and it is related to the experience and to the capacity of the candidate to meet some/all of the above requirements.

(Copy paste de aici)
Biroul este in Iasi.
Pt detalii, pm sau cine cunoaste un anume senior ogamer de abea revenit pe pozitii, YM.

Josephine

Oarecum offtopic, dar:
Cind scoateti softul ala pentru care va trebuie programatori, zi si-aici, zau de nu l-as cumpara daca e pe linux. M-a incintat enorm partea de:
QuoteMultithreaded programming.
In fine, o firma care se uita inainte si are de gind sa foloseasca CPU-urile mai noi de 4 ani.
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

tcalexander

Se caută o persoană cu oarece cunoştinţe de electronică & stuff, capabilă să realizeze un device cu următoarele caracteristici:
- produce vibraţii cu o frecvenţă ajustabilă între 0 şi 250 Hz
- vibraţiile sunt transmise unei ţinte prin intermediul unei tije cu diametru aproximativ 2mm, lungime cca 10 cm
- amplitudinea oscilaţiilor tijei să fie ajustabilă între 0 şi 1-2-x mm
- portabil - mic, compact, uşor, robust, alimentat cu baterii
- emisii EM scăzute şi ecranat cât de cât - nu trebuie să fie stealth, dar va funcţiona în spital;
- idiot-friendly - va fi utilizat de medici :huh: ; un buton de on-off şi un potenţiometru or smth de la care să se regleze frecvenţa de vibraţie(plus o scală);
- ieftin. :D
Obiectul va face parte din categoria aparatură medicală în proprietate personală, având ca scop testarea sensibilităţii pacienţilor la vibbrrbrraţii cu diferite frecvenţe şi amplitudini (pe secţia de neurologie). Actualmente testarea se face cu diapazoane cu diverse frecvenţe de oscilaţie, sau mai precis nu se face din lipsă de diapazoane. :blink: Pe moment mă interesează o singură bucată, pentru uz propriu, dar dacă jucăria va avea priză la "public", se vor cere şi altele.
Disclaimer: nu plătesc daune dacă vă lipiţi tranzistorii de degete încercând să realizaţi un prototip. :cpp:
Would you like to ride on your own ass?

kquizak

Caut cunoscator VB(5)/PHP/Java pentru Brasov.
Descrierea jobului:
-mentenanta softuri scrise in VB
-actualizare server java (serverul face managementul clientilor kiosk)
-creare portaluri/CMS in php
Rog doritorii sa ma caute pe privat...
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

kquizak

...revin...
junior developer pl/sql brasov.
Daca stii cat de cat sql inveti repede si vrei sa lucrezi intrun mediu profesionist cauta-ma pe yahoo messenger kquizak.
Este un singur post disponibil, va fi angajata doar acea persoana care 'promite'
02.06.2008
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

peizan

Caut tehnician cu experienta in sisteme de securitate pentru Pitesti.
Raspuns pe PM.