Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 552
Total: 552

filme florice

Started by Ramzi, 17 November 2006, 08:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ramzi

E deja topicu de filme, sux ala. Aici, vreau sa postati recomandari de filme rare, nepopulare (in ziua de azi), care le-a vazut doar flor sau care v-au placut si care sunt superioare majoritatii filmelor populare in acelasi fel in care sayit are mai multa valoare decat chip-ul.

Rope
http://www.imdb.com/title/tt0040746/
Plot Outline: Two young men strangle their "inferior" classmate, hide his body in their apartment, and invite his friends and family to a dinner party as a means to challenge the "perfection" of their crime.


ME - sters exprimari

YESMAN

Quote from: Ramzi on 17 November 2006, 08:35
Aici, traiasca ma-ta.

Ce-i cu expresia asta. Ai impresia că suntem pe maidan. Eu unul nu postez nici un film până nu îţi revizuieşti atitudinea.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

Ramzi

#2
Pe topicu asta, se separa ovazu de neghina. Hai sa inceapa playback-ul. Ia sa vedem.


ME - sters exprimari

YESMAN

Se va separa cu siguranţă. :devil:
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

ccc

#5
Cer ban pentru YESMAN si ozzy. Iar daca mai continua cu exprimarile "ciudate", si pentru ramzi.

ME: te rog termina cu glumele de genul asta, ok? Eu am cerut ban pe motiv foarte serios. Daca imi dai un motiv serios, imi cer singur ban si pentru mine. Intre timp, toate cele bune!

YESMAN

Pe ce considerente ?
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

Chipicao

Pentru offtopic. :)

12 Angry Men (1957)
"A dissenting juror in a murder trial slowly manages to convince the others that the case is not as obviously clear as it seemed in court."
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

Discutati pe topicul de Filme! Ramzi, daca mai e nevoie sa-ti editeze cineva posturile cu exprimari necuvenite, cer ban!

ccc, nu stiu cine esti si nu ma intereseaza, da' vezi ca te am intreci cu gluma! A se lua in serios, chiar nu am chef de discutii de 2 lei.
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

nicolin

Ramzi, in primul rand exprimarea ta lasa un pic de dorit.
Doi, de ce sa NU folosim topicul dedicat filmelor?
trei, daca doresti flame-uri, exista o sectiune dedicata.

Topic-ul se inchide, cel putin pentru moment.

Master of the Darkside

Pun şi eu nişte filme, am mai vorbit despre ele pe ălălalt forum, acum doar fac lista:
The Red Shoes
Le Samourai
Citizen Kane
Yojimbo
Rashomon
Tetsuo
The cook, the thief, his wife and her lover
The Big Sleep
Sayat Nova

Şi un film cu adevărat rar pe care l-am căutat peste tot şi aş face orice să-l am:
http://www.imdb.com/title/tt0193003/