Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 537
Total: 537

Misoginism sau crudul adevar

Started by peizan, 16 November 2006, 12:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Misoginism sau crudul adevar?

Misoginism
15 (57.7%)
Crudul adevar
11 (42.3%)

Total Members Voted: 26

Josephine

In mod normal as zice ca oricine ar lua in serios citatul sau l-ar considera amuzant, ar fi un porc sovin si misogin. Dar dupa doza de realitate expusa de Diana, din putul gindirii, am inceput sa rasfoiesc rubrica de vinzari de-aici si de pe chip.ro, poate il gasim pe "iubi" cu detalii despre imbunatatiri si pret.
Eu o sa ma incadrez la categoria Oldtimers&Luxus Autos :P
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

bro

Quote from: Josephine on 29 November 2006, 16:00
oricine ar lua in serios citatul sau l-ar considera amuzant, ar fi un porc sovin si misogin

ti-as spune eu cateva chestii draga Josephine dar incerc sa ma mentin calm si zambitor. cu alte cuvinte: "cu greu ma franez..."
si asta independent de ce ar putea avea de spus Diana la un moment dat daca ar continua sa citeasca threadul.

ps: reactia ta e cumva feedback de pe cheap.ro? ca si acolo parca am avut ceva divergente... ca sa inteleg, nu de alta.
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Josephine

bro, daca as avea sa-ti spun direct anumite epitete, crede-ma ca nu m-as ascunde dupa deget si nu as avea jene, ci te-as face porc sovin in fata; de cind ma stii pe mine diplomata? In general insa, ai o atitudine misogina, dar o las pe seama educatiei si a societatii romanesti, adicatelea asa sunteti crescuti.
Questions?
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

bro

nope. answers. sa stii ca eu chiar pun egal intre barbat si femeie. si daca ar fi fost ca un barbat sa ma jigneasca in postul ala as fi reactionat prompt. si daca e femeie e acelasi lucru. nu fac discriminari de sex, nu mi se pare corect. si crede-ma ca nu trec cu vederea anumite lucruri doar ca "lasa ca e femeie". asa ca, inainte de a posta, gandeste-te bine daca nu cumva jignesti prin ceea ce spui, nu te baza pe statutul tau de femeie. cat despre educatie, incearca sa fi putin mai retinuta.
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Josephine

bro, ai dat cu bita-n balta nu o data, ci mai des. Nu, nu am de ce sa mai fiu precauta. Stiu doar ca nu iti caut posturile, nu intra in aria de interese si incerc sa nu o iau personal cind o dai in balta. SI daca iti inchipui vreodata ca "profit" de statutul de femeie, inseamna ca nu mi-ai citit posturile (imho scheiss egal, treaba ta), dar am destule cojones cit sa nu evit sa spun ce cred.
Take or leave it, iarasi mi-e atit de egal, ca e si ultimul post in directia asta.
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

ozzy

ALOOOO, va rog frumusel, inainte sa luati foc de tot, se poate un pic de liniste si pace?  :fum:

Eu va iubesc pe amandoi (mai mult pe Josephine, din motive straight) si va dau maxima dreptate  :ass: so please, terminati cu atitudinea asta, ca nu va sade bine :(.

Nu pot sa va moderez la modul direct (edit/delete) pentru ca nu exista <clar> injurii directe sau prea grave, insa e obvious ca nu se discuta pe un ton amiabil. Imi cer scuze pentru interventia offtopic.. Sunt sigur ca tineti minte ca pe un forum atacam idei, nu persoane  ;)

Va pupa un misogin care iubeste femeile, pentru ca deh, sunt si ele mici si firave  :ass: :ass: :ass:

LE: si inca n-am baut nimic  :slap: :huh:
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

bro

fi fara grija ozzy, nu o mai intind cu discutia asta pentru ca nu-mi face placere. poate e mai usor sa sa dai cu bata si sa nimeresti balta, dar mai greu e sa treci pe langa balta. si asta am sa fac. ignor totul si ii multumesc lui Dumnezeu ca nu toate femeile sunt la fel :yahoo:

by the way: i'm not taking it si i'm not leaving. daca ma cauta cineva, is pe metereze la datorie   :rock:
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

NoobWannabe

 Sa iti pui o asemenea intrebare in secolul 21?  :unsure:

NO COMMENT!


viking

Quote from: NoobWannabe on 07 December 2006, 20:45
Sa iti pui o asemenea intrebare in secolul 21?  :unsure:

NO COMMENT!



???
Da, sintem in secolul 21 si oamenii se omoara intre ei. Sintem in secolul 21 si inca mai exista razboaie? Si alte porcarii?

Faptul ca sintem in secolul 21 nu a sters vechile pacate... Sincer, nu iti inteleg punctul de vedere. Problema aceasta exista. La fel si xenofobia, la fel si nepotismul si inca un numar impresionant de probleme botezate sau nu.

ozzy

Si eu ziceam ca nepotismul e o virtute  :fum:
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

akenathon

Quote from: ozzy on 08 December 2006, 09:28
Si eu ziceam ca nepotismul e o virtute  :fum:
aici mai depinde si cine-i unchiul...  ;;)

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

clawd

... si cat MAI are pana cand......
Smee again....