Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 239
Total: 239

program pt download automat de pe torrenti

Started by bro, 11 November 2006, 13:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bro

e vorba despre torrenti, da, dar asta nu inseamna ca e automat ilegal, nu? u can still share legal stuff...

sa presupunem ca setez un site de torrenti sa-mi trimita mailuri cand apare un torrent nou dintr-o anumita categorie. ok, pana aici e simplu.
dar asta nu e tot. m-ar interesa un program care sa filtreze mailurile dintr-o casuta postala, sa recunoasca linkurile catre fisiere de torrenti si sa le deschida automat cu un client de torrenti.
asta ca sa nu mai trebuiasca eu sa tot fiu "pe faza". si chiar mai mult, poate chiar sa aiba un filtru care sa sorteze linurile dupa un cuvant anume si asa sa downlodeze cam ceea ce m-ar interesa pe mine.

ce ziceti? exista asa ceva? ca eu nu am gasit. sau se poate face un astfel de program?
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

kman

Se poate face, intrebarea e cat esti dispus sa platesti ?

bro

ma gandeam mai mult daca exista sa-l iau de pe softpedia sau de undeva, sau daca se poate face sa-mi prostesc un coleg sa ma ajute.
sau la tine si info-ul costa? :D momentan dezbateam problema, inca nu ma apuc de facut afaceri...
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

kman

Eu zicem ca te costa programul daca vrei unul custom made, daca informatia costa atunci trebuia sa platesti sa intri pe forumul asta ;)
Nu stiu daca exista ceva care sa faca exact ce vrei tu, e posibil sa gasesti un plugin de outlook sau de thunderbird care sa stie sa execute o actiune cand gaseste un link sau un cuvant cheie intr-un mail, dar ca sa ajungi pana la a baga direct link-ul din mail intr-un client de torrent ... well, mai e un pic de lucru.

bro

#4
s-ar putea sa fi gasit ceva: Auto-download torrents with RSS Feed Scanner
mai ramane de vazut cat de bun e pt ce am eu nevoie

LE: cred ca am gasit exact ce aveam nevoie si e pt clientul pe care-l folosesc eu :D : link
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

nicolin

Deci, pactic, vad ca toata chestia tine de fapt de programul de torente...

bro

aaa... da, nu stiam utorrent e asa dastept. si azureus stie. dar bitcumet nu stie. ca sa-l faci pe ala sa downlodeze automat, iti trebe un soft standalone.
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium