Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 536
Total: 536

Cine ma ajuta si pe mine repejor?

Started by ozzy, 20 December 2006, 18:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ozzy

Vreau sa iau din Bucuresti un Nikon Coolpix 4600. Ma intereseaza sa-l iau cat mai ieftin, nou si cu card. Cine ma ajuta, eu deja am daramat googule si nu am succes :(

LE: cel mai ieftin am gasit cu 5,5 mil fara card, fara nimic. Mult! El e 120 oiro pe afara. Deja la banii aia iau A530.
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Sharky

Sincer eu zic sa iei A530. Parerea mea, nu am avut experiente cu Nikon pana acum dar cannon am vazut si mi-a placut cu ies pozele.
Just your average bored Shark

Join me for a quick... bite?

cRacanel

Daca nu ai vazut Nikon de ce vorbesti? Scoate foarte bine pozele, si are lentile foarte bune ;)

Ozzy daca ai timp fa o excursie in Metro + Carrefour(Baneasa ca sunt unu langa altul) si te vei convinge acolo. Acum vreo 2-3 saptamani cand mi-am cumparat eu erau destule oferte avantajoase ;) Mi-am luat cu 650 ron Kodak C533+SD 1Gb

adi_bmf

Am primit de Craciun de la cineva, un Nikon L4. E micut, finut, destept si bogat in setari. Singurul lui dezavantaj este ca nu poate inregistrata cu sunet.... dar e un aparat foto, nu o camera video!

Per ansamblu, da bine pe langa Canon-ul A85 pe care-l aveam deja si care are si sunet la inregistrarea video.
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

ozzy

Deci nu generalizez pt nikon, dar modelul asta l-am avut si la banii aia e genial! Afara e 120 oiro or so, max 130 si la noi teparii gen metro, altex etc dau la 8-9-10 mil  :slap: M-am jucat si cu el si cu a530 si tot la  nikon asta raman, imi place mie, e muuult mai bine finisat, se comporta mai frumos. E mai pe gustul meu. Iar diferentele "tehnice" nu-s majore si nu ma deranjeaza. Plus ca, nu stiu de ce, am scos poze muult mai bune cu nikonu decat cu canon..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu