Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 240
Total: 240

Page refresh in Opera

Started by LNT, 03 July 2009, 17:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

LNT

Vreau ca atunci cand deschid pagini care au mai fost accesate acestea să nu fie preluate din cache ci recitite. Problema e că anumite pagini nu pot fi reîncărcate cu F5 din cauza formatului lor (de fapt F5 redeschide link-ul şi nu pagina). Am dat cache pe 0 dar tot la fel face. Nu vreau (şi nici nu-i comod) să stau să şterg cookie-urile la fiecare 3 minute, mai ales că am parole salvate. Cum fac?
Ultima versiune de FF face chestia asta cu setările default.
These are the days of our lives.

adilehanceanu

Dacă te duci la Tools > Preferences > Advanced > History şi treci Check documents pe Always tot aşa face? Acum depinde cum/unde ai constatat tu că e ceva în neregulă; de exemplu, pe forumul metal.iplay.ro îmi apăreau topicurile ca fiind necitite, deşi intram pe ele, dădeam refresh, etc., ca să aflu că de fapt este o setare pe server şi numai dacă ştergeam cookie-urile îmi apărea corect (că m-am plîns ăluia care are grijă de ce-i p-acolo şi el m-a liniştit); pe alte site-uri n-am constatat nimic în neregulă.
The soul of computer technology

LNT

Pe nişte site-uri cu care lucrez. Am rezolvat făcâd cum ai spus, dar am trecut şi Check images pe Always.
Mulţumesc frumos.  :sal:
These are the days of our lives.