Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 257
Total: 257

KMPlayer se închide greu

Started by LNT, 11 January 2009, 13:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

LNT

Se deschide, merge fără probleme. Când vreau să-l închid durează vreo 10 secunde până se închide fereastra. Am observat că e vorba de dimensiunea filmului, la cele de ~300Mb se închide un pic mai repede faţă de cele de ~700Mb. Unde e problema? E ultima versiune, am downloadat-o ieri.
Am încercat să dau stop la film înainte să-l închid sau să deschid un film fără să-l derulez, dar n-are nici un efect.
These are the days of our lives.

add_1981

Folosesc Kmplayeru' de vreo 2 saptamani si nu am probleme cu el (avand in vedere ca merge pe o piesa de muzeu :D ). Nu cred ca e problema de hardware asa ca poti incearca sa-l reinstalezi.

LNT

L-am dezinstalat şi apoi l-am instalat. Se pare că merge mai bine, deşi l-am instalat din acelaşi kit. Diferenţa e că acum n-am mai modificat nimic din personalizarea de la început, deşi iniţial nu modificasem decât vreo două opţiuni. Ce o fi avut nu mai are, tot are delay de 1-2 secunde la închidere dar măcar acum nu e deranjant. Mulţumesc.  :sal:
These are the days of our lives.

add_1981

Eu l-am luat de aici. In timpul instalarii i-am lasat doar executabilul si toate codecurile, iar dupa ce a terminat instalul nu l-am sa iasa la net sa vada de update-uri si am refuzat frumos chestia in 10 pasi alaturi de kmplayer :) . Daca vrei si mai ai rabdare sa-l mai instalezi din nou, incearca intr-o alta locatie.

LNT

Ok, l-am instalalt şi merge fără probleme, se deschide mult mai repede (şi celălalt se deschidea repede dar ăsta e mai rapid) şi se închide instantaneu. Nu-mi dau seama care-i explicaţia, văd că e aceeaşi versiune totuşi. La instalare l-am lăsat cum era, am adăugat doar skinurile. Merge. Asta contează.
These are the days of our lives.