Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 132
Total: 132

clienti torrent..

Started by kquizak, 09 November 2007, 22:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kquizak

am remarcat, nu stiu daca are vreo legatura, ca de la clientii cu libTorrent 0.A.4.0 iau cu viteze fenomenale(de ex de la unul din Ucraina  cu vreo 400 k, iar de la unul din Suedia cu cca 2,4M ...asta in conditiile in care de la oricare alt client nu fac mai mult de 100 k...dar de la astia cu libTorrent 0.A.4.0, de oriunde ar fi iau rapid )

ps: fenomenale pt ca nu ma intalnesc prea des cu 500k
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

~Empathy~

Posibil dar nu poti sa faci nimic :).
We dance, and the music dies...

alecs1

Probabil că ăia care au făcut clienţii, nefăcând toată munca ei, nu ştiu că în fapt programul nu respectă limitele alese de utilizatori.

Chipicao

Esti sigur ca iei cu vitezele alea? Verifica cu un program. E posibil ca respectivii sa triseze.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Nu cred că e posibil. Mule şi torrent au checksumuri pe fiecare bucată, deci nu poţi să obţii un fişier diferit de original. La 500 KB/s un GB vine în mai puţin de o oră, bănuiesc că utilizator şi-ar da seama când gigabyte-ul lui tot vine cu 500 de KB/s de vreo 10 ore.

Chipicao

#5
Păi.. poate nu-şi dă seama. :P
kquizak, încearcă să iei torrentul ataşat, să vedem ce viteză ai. Să nu uiţi să-i schimbi extensia.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

SoNic

Nu merge deschis torrentul ala...
Unsigned integer

Chipicao

Mda.. s-a stricat ceva cand l-am uploadat...
Anyway, forget about it :)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

motorhead

#8
as dorii si eu o invitatie pe kraytraker si torrentleech daca e cineva amabil
multumesc
alexe_doru yahoo com
motorhead1963 hotmail com

LNT

Pe principiul ciudate sunt căile Demonoidului, cum naiba îmi creşte raţia de la 1.98 la 2.04 că de vreo două săptămâni n-am nimic la upload?  :blink: Asta pentru că până atunci uploadam nopţi la rând cu mai bine de 500kb/s iar raţia rămânea la fel, aşa că am scos toate torentele de pe demonoid de la upload.
These are the days of our lives.