Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 338
Total: 338

Microsoft to Force IE7 Update on February 12th

Started by tom, 21 January 2008, 16:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tom

Microsoft has warned corporate administrators that it will push a new version of Internet Explorer 7 their way next month, and it has posted guidelines on how to ward off the automatic update if admins want to keep the older IE6 browser on their companies' machines.

http://support.microsoft.com/kb/946202

LNT

Totusi nu-i chiar force, e anuntat din timp si cine nu vrea update-ul isi poate modifica setarile in consecinta.
These are the days of our lives.

Federals

Pai... care foloseste IE 6 si nu a trecut la 7? Mai nimeni! Asa ca e OK "fortarea".

LNT

Eu. Si nu trec pentru ca pagina cu optionale de la facultate nu merge decat cu IE6. Halal facultate de info...  :slap:
These are the days of our lives.

Federals

ai nostri (adminii de la facultate) se lauda ca au facut tot site-ul in notepad si ca merge pe orice browser :)

tcalexander

Would you like to ride on your own ass?

adilehanceanu

Avînd în vedere că folosesc IE6 doar pentru update-uri, mă lasă rece; pe de altă parte, IE7 merge pe 2000? Că dacă nu, n-au cum să mi-l bage pe gît  ;;).
The soul of computer technology

~Empathy~

We dance, and the music dies...

adi_bmf

It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

IceCub

Eu folosesc IE6 la scarbiciu pentru un program de facturare. E singurul care tipareste facturile / chitantele corect. Am incercat cu Firefox si IE7, dar nu am avut succes.  :nervos:
Nu cred ca au cum sa ma forteze sa instalez IE7. Pur si simplu, voi refuza sa instalez respectivul update.

Sancho Perez

Quote from: Federals on 21 January 2008, 21:27
Pai... care foloseste IE 6 si nu a trecut la 7? Mai nimeni! Asa ca e OK "fortarea".
Nici nu-ti dai seama cat de multi folosesc IE6, mai ales in universitati si librarii. Particip la dezvoltarea unei apllicatii web pe care o folosesc aceste institutii si 92% dintr-e utilizatori folosesc IE6, restul Firefox, IE7, Safari si Opera (in aceasta ordine). Nici nu se concepe ca in viitorul apropiat aplicatia sa nu mai suporte 100% IE6 (inca e compatibil 100% cu IE5.5). Pentru noi, dezvoltatori, fortarea upgradeului ar fi o mana cereasca (mai putin de testa aplicatia) insa ma gandesc ca nu si pentru institutiile mai sus amintite.

Chipicao

Quote from: Sancho Perez on 15 August 2008, 00:53
insa ma gandesc ca nu si pentru institutiile mai sus amintite.

De ce, tot ce ar avea de facut ar fi sa lase Windows Update sa-si faca treaba. Just go with the flow :)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

nicolin

Folosesc IE6 si, mai recent, Opera.
Sub nici o forma nu voi migra, din proprie initiativa, la IE7.
Am incercat IE7 insa nu imi place interfata - o prefer pe cea clasica, a lu' IE6.
Daca vreau viteza la browsing si tab-uri folosesc Opera.

Sancho Perez

Quote from: Chipicao on 15 August 2008, 04:43
Quote from: Sancho Perez on 15 August 2008, 00:53
insa ma gandesc ca nu si pentru institutiile mai sus amintite.

De ce, tot ce ar avea de facut ar fi sa lase Windows Update sa-si faca treaba. Just go with the flow :)

Probabil aplica principiul "ce nu-i stricat nu repara".