Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

temperatura router

Started by 23881089, 07 August 2009, 16:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

23881089

am mai pus intrebarea asta si pe alt forum IT, mi-am cumparat de curand un router wlan Siemens Gigaset SE361. dupa ce m-am chinuit o gramada sa-l configurez ( este prima data cand fac asta), am observat ca se cam incalzeste atunci cand este in functiune. se simte temperatura mai mare. mentionez ca l-am pus pe hol, pe biroul de la vechiul pc. aerul circula in zona aia, iar racoare este mereu. acum i-am pus 4 tampoane la colturi si vad ca nu s-a mai incins dar este inca destul de cald. ( asa o fi normal? )

daca se pricepe cineva sa-mi raspunda, ii multumesc foarte mult!

"audacia et devotio"
"don't worry too much but don't be that happy, because that's the time when life throws you in a sh** pit" ™ (copyright @me:) )

Chipicao

Este normal pentru un router sa se incalzeasca pentru ca nu are un ventilator intern.
Depinde acum cat este de fierbinte, poti sa estimezi? Router-ul tau are temperatura de functionare intre 2 si 40°C.
Care e temperatura camerei?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

23881089

la asta nu m-am gandit. l-am pus pe niste tampoane:) facute din materialul acela ca vata in care era laptopul si este mai bine. temperatura cred ca este asa cum scrie in carte. este mult mai bine.
multumesc pentru raspuns.
"audacia et devotio"
"don't worry too much but don't be that happy, because that's the time when life throws you in a sh** pit" ™ (copyright @me:) )

LNT

Eu când am cumpărat routerul (Asus) m-am uitat la toate descrierile despre el, mai puţin la temperatură. Din fericire nu se încălzeşte, la temperaturile din perioada asta abia se simte dacă pun mâna pe el doar în zona centrală.  :gigea:
These are the days of our lives.

23881089

pacat ca nu ceva la indemana sa ii masor temperatura! :confused: daca nu a murit pana acum, sper sa ma tina.
"audacia et devotio"
"don't worry too much but don't be that happy, because that's the time when life throws you in a sh** pit" ™ (copyright @me:) )