Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 535
Total: 535

Pirateria poate fi utila ?

Started by Foxter, 19 February 2008, 00:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foxter

Am dat peste o dezbatere despre piraterie si potentialele ei transformari in ceva util:
Piracy is Good ?

Voi ce ziceti despre cele spuse in aceasta dezbatere ?
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

tcalexander

Sigur că e bună/utilă. Doar n-o să ascult muzică pe youtube. :crazy:
Would you like to ride on your own ass?

LNT

Tendinţa peste tot e de a oferi ceva aparent gratuit, dar care nu costă nimic pe beneficiarul direct. Şi mi se pare o metodă foarte bună, pirateria nu va mai avea sens.
These are the days of our lives.

gtz

la ce salarii sunt la noi in tara, nu cred ca 20 % din cei care detin un pc acasa au un program, SO cu licenta . Sunt foarte putini cei care detin licente si am observat ca si la facultate exista foarte multe softuri fara licenta ... foarte multe
...life sukcs...

nicolin

Si, vai, saracii compatrioti care fura curent electric sunt, nu-i asa, de compatimit si de inteles ca sunt... saraci? ;)

Chipicao

Te referi la țigani?

Oh no, dear lord, I've said the "Ț" word...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Quote from: Chipicao on 07 March 2008, 04:13
Te referi la țigani?
Oh no, dear lord, I've said the "Ț" word...
I don't get it :confused:. Observ însă cu plăcere că ai folosit un Ţ românesc :sal:.

Nicolin, chestia asta cu furatul e răsdiscutată, cineva a rezumat-o acum mai mult de un secol: ,,Când îi furi cuiva o idee, acela nu rămâne cu o idee mai puţin."

nicolin

Chipicao, ca exemplu (extrem, daca vrei), cazul Zabrauti-Gigi Behehecalli includea toti locuitorii zonei: rromi, romani, etc. .

LNT

Quote from: alecs1 on 07 March 2008, 09:25Nicolin, chestia asta cu furatul e răsdiscutată, cineva a rezumat-o acum mai mult de un secol: ,,Când îi furi cuiva o idee, acela nu rămâne cu o idee mai puţin."
La fel şi cu software-ul şi totuşi e ilegal.
These are the days of our lives.