Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 557
Total: 557

Stirile de pe site

Started by LNT, 20 November 2007, 08:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LNT

Acuma ca avem site, avem si stiri. Postati aici ce va place, ce nu va place (mai ales), ce ati mai vrea sa vedeti la sectiunea de stiri, sugestii, propuneri etc.

Posted on: 19-11-2007, 23:31:02
Am uitat sa mentionez ca puteti trimite articole folosind Submit Article din stanga de la Permissions. Rugamintea e sa specificati sursa.
These are the days of our lives.

akenathon

Quote from: lapcat on 20 November 2007, 08:56...Am uitat sa mentionez ca puteti trimite articole folosind Submit Article din stanga de la Permissions. Rugamintea e sa specificati sursa.
Se vor publica imediat sau vor fi citite/aprobate de cineva?  O:-)

IceCub

Quote from: akenathon on 20 November 2007, 15:18
Quote from: lapcat on 20 November 2007, 08:56...Am uitat sa mentionez ca puteti trimite articole folosind Submit Article din stanga de la Permissions. Rugamintea e sa specificati sursa.
Se vor publica imediat sau vor fi citite/aprobate de cineva?  O:-)

Nu stiu cum functioneaza sistemul dar cred ca ar fi bine sa fie "supervizate / corectate" de cineva - sa nu posteze oricine/orice.

LNT

Dupa ce sunt trimise stau in stand-by pana le posteaza cineva (eu sau IceCub). Deci trebuie aprobate. :)
These are the days of our lives.

Chipicao

După ce vor fi aprobate le puteţi edita cum vreţi voi în caz că aveţi adăugiri.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Ghid pentru scrierea unei stiri.
E un ghid scris de Rabbit pentru XF; mi se pare reusit si destul de complet si m-am gandit ca merita citit chiar ca o simpla lectura.
These are the days of our lives.

LNT

În caz că nu s-a observat, avem ştiri. Săptămâna asta termin şi eu cu sesiunea (de restanţe  :fum: ) şi voi avea mai mult timp pentru postat.
Ce vreau să vă rog e puţină activitate, care constă în feed-back direct prin mesajele postate pentru fiecare ştire sau rating care văd ca nu prea se dă. Rating-ul e de la 1 la 5, nu numai 5 în caz că vi s-a părut interesant (sau nu) articolul.
Astfel văd şi eu ce să caut, ce să evit, modul de abordare, ştirile de care sunteţi interesaţi.

Disclaimer: Nu vă sfiiţi să comentaţi orice despre ştirile postate, nu vă fugăreşte nimeni. Bine, poate uneori eu, dar bine argumentat. :P
These are the days of our lives.

~Empathy~

Ratingul ar fi bine sa fie numai 2 valori... sux si ok. Adica + si -. Eu nu voi da niciodata altceva decat 1 si 5.
We dance, and the music dies...

Chipicao

Foarte bine, important e sa dai. ;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

posted by LNT on 02-03-2010, 03:55:00

Apare aşa deşi la editarea articolului era dată ora 15:55. Mă dumireşte cineva unde-i buba? La alte ştiri văd că apare ora în sistemul 24
These are the days of our lives.

Chipicao

Apare asa pentru ca ai editat manual ora articolului dupa ce l-ai postat.
Explicatia e ca serverul se afla in US iar forumul e setat sa decaleze automat ora ca sa corespunda cu ora romaniei. Asadar, ora unui articol trebuie lasata asa cum o pune editorul, chiar daca apare aiurea (in cazul tau 02:55 va fi transformat in 15:55)
μή μου τούς κύκλους τάραττε