Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 448
Total: 448

Monitorizarea computerului de catre Microsoft pentru software Microsoft gratis

Started by Foxter, 13 December 2007, 14:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Foxter

Microsoft Cuts Privacy For Software Program.

Pe scurt Microsoft a oferit software gratuit in schimbul permisiunii de a monitoriza calculatorul userilor. Lasand la o parte  idea de a iti oferi pe tava niste date confidentiale pt ceva software, partea ingrijoratoare vine urmatoarea situatie descrisa in stire:

Microsoft cut the program yesterday afternoon (12/11/2007), but is still warmly accepting new subjects sans the free software.  Some users might be a bit riled to discover this, as Microsoft explained that anyone who signed up after the cutoff yesterday, would still be monitored, even though they would not be receiving any of the free gifts.  Apparently ignorance really is not an excuse, according to Microsoft.

Ar fi interesant de vazut fata celor de la Micromoft cand cei clasificati ca "nepusi in tema" si monitorizati fara sa primeasca nimic,  dau un format, instaleaza Linuxul, schimba IP-ul si bineinteles anunta Microsoftul ca ii dau in judecata pentru reclama mincinoasa.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

LNT

Chestia se numeste The Windows Feedback Program si consta in punerea la dispozitie a tuturor informatiilor de pe hdd. Antivirusul meu nu e de acord.  ;;)

Daca scopul lor adevarat e sa rezolve probleme din Winblows cred ca ar avea mai multe sanse de reusita sa lanseze un concurs cu error reports. Bill ar trebui sa stie ce succes are, ca doar a facut si el candva bani din asa ceva.
These are the days of our lives.

tcalexander

Would you like to ride on your own ass?

alecs1

E pe bune? (În general n-am răbdare să citesc ştiri despre MS).
Îţi cer permisiunea să montorizeze compu? :rotfl:
În privinţa asta aveam încredere în MS, ultima dată când am înregistrat Windows-ul la instalare scria că nu trimit date confidenţiale şi că "Microsoft is committed to your privacy".

Foxter

Ideea e ca macar te plateau in produse software pt permisiunea de monitorizare. Dar pe degeaba sa ii lasi sa vada ce faci tu e culmea.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

nicolin

Call me a conspiracy geek, insa chestia asta suna a '1984'.
Cred ca, pe undeva, George dabaliu Bulsh vrea sa-si bage nasul in intimitatea noastra.