Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 116
Total: 116

Procese prea costisitoare pentru RIAA ?

Started by Foxter, 18 October 2007, 09:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foxter

RIAA Lawsuit Campaign Unprofitable, Costing "Millions".

Se pare ca darea in judecata a celor ce fac file sharing nu e prea rentabila. Voi ce parere aveti ?
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

akenathon

Oarecum OT:
Mai stie cineva ceva despre Operatiunea "Gramofonul"?  :huh:

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

nicolin

RIAA imi pare mai degraba ca o firma de asigurari.
Si 'prejudiciile' pe care le are de recuperat, in comparatie cu 'pierderile' industriei nu cred ca se justifica.
Mai mult, cei care (probabil) platesc o 'prima de asigurare', aka artistii, nu cred ca se simt chiar bine vazand 'castigurile', 'fabuloase' de altfel, de care beneficiaza in urma proceselor.
Asta daca tinem cont si de costurile de avocatura ale RIAA.
The future's bright.
The future looks nice for home users. ;)

SoNic

Ala este doar un blog ca oricare altul... Sigur ca avocatii aia sunt scumpi, dar ei erau ORICUM pe statele de plata ale RIAA, asa ca pierderile nu sunt atat de mari cum vrea sa se creada. Declaratia aia a tipei de la RIAA era menita sa atraga ceva simpatie pentru ei de genul "saracii, cum o dau tot in pierdere ies"...
Unsigned integer

Foxter

Se pare ca RIAA  mai are totusi bani de procese conform acestei stiri. Acum se leaga de Usenet.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

Foxter

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.