Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

Seriale preferate

Started by LNT, 30 August 2007, 23:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tom


LNT

Azi am terminat seria Star Trek - Voyager. Drăguţ dar cam prea lungi episoadele, 45 min., spun asta fiindcă unele sunt ucigător de plictisitoare. Au pus prea mult accent pe barbologie, cel puţin pentru gusturile mele, dar în general merită urmărit, dar numai dacă s-a văzut Next Generation înainte, pentru că se fac destul de multe referiri de acolo. Totuşi, ca acţiune, e mai reuşit decât predecesorul său.
Urmează să iau seriile House şi Prison Break, cele care rulează acum, încă n-am avut curajul să mă uit la vreun episod.  :D
Posted on: 05-12-2008, 16:09:10

Şi ce am uitat, Allo Allo e de urmărit pentru cine apreciază comedia britanică. Dacă vă place Little Britain atunci cu siguranţă o să vă placă şi Allo Allo.
These are the days of our lives.

SoNic

House merita pe la inceput. Serialele noi o cam ard aiurea...
Prison Break am vazut vreo doua la TV si mi-a ajuns.
Unsigned integer

add_1981

De curand am terminat Day Break. Partea buna este ca, desi a fost anulat, are totusi un final.
Acum ma pregatesc pentru un maraton de Stargate Atlantis sez. 5.

Chipicao

Eu momentan urmaresc Knight Rider (stiu ca nu se compara cu seria originala) si Star Wars: The Clone Wars
μή μου τούς κύκλους τάραττε

IceCub

Quote from: Chipicao on 08 January 2009, 15:59
Eu momentan urmaresc Knight Rider

Din pacate pentru Knight Rider nu se prevede un viitor prea stralucit. Ratingurile scad vertiginos iar NBC a redus numarul de episoade comandate.

Sezonul 12 din Top Gear a ajuns la final, Stargate Atlantis s-a terminat... adica am ramas cu "buza umflata". Singura consolare e faptul ca peste cateva zile va reincepe Battlestar Galactica.

scb

Stai linistit, poate va fi bun Stargate Universe, iar in legatura cu Top Gear, a inceput sezonul 15 din Fifth Gear.
Va recomand Sanctuary in care joaca Amanda Tapping sau Supernatural.

IceCub

Pentru cei care urmaresc seria Top Gear: The Stig si-a dezvaluit identitarea - este pilotul Ben Collins, concurent in Nascar, Le Mans si Formula 3.

LNT

Momentan urmăresc Prison Break, Dr. House şi Two and a half men. Primele două sunt în aşteptare, sezoanele care rulează acum le voi viziona abia când se încheie iar Two and a half men episod cu episod.
These are the days of our lives.

LNT

Quote from: laleika on 21 October 2008, 14:31
Sunt la zi cu Prison Break!Si-s asa mandra de mine! :fum:
:D

Am terminat sezonul 4, inclusiv episoadele 23 şi 24. Odată cu astea cred că au încheiat şi serialul, nu că ar fi greu să revină cu un al 5-lea sezon.  ;;)
These are the days of our lives.

nIGhT-SoN

Eu urmaresc LOST, Heroes, Two and a Half Men, sunt la zi cu ele. De vazut, am vazut Friends de la cap la coada, The 4400 la fel si Joey. Foarte bune toate.
Gigabyte GA-P35-S3G
Intel Core 2 Quad Q6600
A-Data Vitesta Extreme Edition DDR2 2x1GB 800Mhz 4-4-4-12-2T
Gainward Bliss GeForce 8600GT Golden Sample GLH HDMI, 256MB
Seagate Barracuda 7200.11RPM, 32MB cache, 500GB SATA2
E-MU 0404 USB 2.0
Termaltake 420W 120mm Fan
GMC X-22-R
Acer X223w

IceCub

#51
Eu momentan am ramas fara seriale. Am urmarit o perioada 4400 si Lost, dar mi-am pierdut rabdarea - le lungeau ca pe o telenovela.
Intre timp am vazut Star Trek Voyager, iar acum stau in asteptarea Stargate Universe si reinceperea Top Gear.

BTW, mai stiti ceva seriale in genul la Star Trek / Stargate?

add_1981

Incearca si Battlestar Galactica

IceCub


add_1981

Seria veche sau seria noua sau amandoua

alecs1

Ah, seriale.
Singurele nume care-mi provoacă ceva emoție în secunda asta sunt Schimanski și Farscape (excluzîng desenele animate).