Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 166
Total: 166

Rețele de telefonie, abonamentele noastre

Started by LNT, 24 June 2008, 23:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

LNT

Ieri s-a lansat la cosmote o nouă ofertă de abonamente care cu siguranță bat orice de pe piață la ora actuală. Am renunțat și eu la orange și mi-am făcut abonament, 60 minute naționale+500 minute cosmote+500 mesaje cosmote la 5 Euroi. Următorul e cu 110 naționale+1000 cosmote+1000 mesaje cosmote la 8.5 Euro.

Ce-mi pare rău e că l-am făcut pe cel de 5E, până să-i spun tipului de la magazin că îl vreau pe cel de 8.5E el deja făcuse formalitățile. Oricum sunt mulțumit. Cred că opțiunea de abonament se poate schimba după 8 luni, dar nu știu sigur.

PS: prevăd un viitor lider național în cosmote dacă vor merge în continuare pe linia asta de oferte.  =D>
These are the days of our lives.

IceCub

Cu toate (mega)ofertele lor, eu tot am un singur numar de Cosmote in agenda...  :unsure:

adi_bmf

Oferta asta e buna pentru studenti...  :drink: (prietenii stiu de ceee...)
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

nicolin

Quote from: lapcat on 24 June 2008, 23:06PS: prevăd un viitor lider național în cosmote dacă vor merge în continuare pe linia asta de oferte.  =D>
Pot sa vina cu oferta ofertelor.
Insa daca NU ofera servicii de calitate si acoperire corespunzatoare atunci tot degeaba. ;)

adilehanceanu

Aşa că eu rămîn în continuare la Orage-ul meu de 4$ + 2$ (5 numere favorite în orice reţea) luat prin toamna lu' 2000 :)
The soul of computer technology

tcalexander

Cea mai mare acoperire tot la Cosmote am găsit-o. Însă disponibilitatea reţelei cam lasă de dorit uneori.
Would you like to ride on your own ass?

LNT

Da, cam ăsta e un minus pe care l-am observat şi eu, cu acoperirea n-am avut probleme.
Aseară am văzut reclamă cu oferta Vodafone...50+150+150 la 7E. :rotfl: Rămâne în urmă dacă nu vine cu ceva serios. Acum să vedem ce contra-ofertă scoate portocala.
These are the days of our lives.

LNT

Ivan? Who the fk is Ivan?

De vreo câteva luni primesc aproape zilnic telefoane de la persoane care-l caută pe Ivan. Din câte am înţeles acesta ar fi un medic veterinar (am continuat discuţia cu un tip care mă întreba de ce i s-au umflat boaşele căţelului său, i-am spus că nu-mi pot da seama prin telefon şi trebuie examinat vizual, aşa că i-am făcut o programare  :rotfl: ) din Bucureşti. Să zicem că nu m-ar deranja, dar mă mai sună câte o zăludă dimineaţa şi începe să ragă în telefon ca disperata de-mi sare inima din loc. La câte apeluri am primit până acum sigur nu-i greşit numărul de apelant, ori l-a greşit cineva pe vreo carte de vizită ori a fost al lui acest Ivan şi acum e la mine. Le-aş da telefon la serviciul clienţi dar nu cred că mă ajută în vreun fel, mai ales când vine vorba de date personale. Cât ţine Cosmote-ul numerele expirate pe tuşă? Numărul de abonament pe care l-am avut pe Conex acum vreo 8 ani n-a intrat în folosinţă nici acum, oare ăştia îl dau imediat?

PS: Abonamentul se poate modifica oricând dacă alegi unul mai scump, dar numai după 8 luni de la încheierea contractului dacă vrei unul mai ieftin.
These are the days of our lives.

Chipicao

Da' de ce nu intrebi pur si simplu de unde au numarul?
Profita de ocazie si distreaza-te cu ei. Fa-le niste recomandari aiurea, dar vezi sa nu pui in pericol viata animalelor :P Incearca sa le spui ca e o conditie grava si ca trebuie sa vegheze pet-ul in permanenta indeosebi noaptea cand exista un risc extrem de ridicat sa aiba o criza si sa pateasca ceva rau (da, trebuie sa stea treaza langa animal). Daca e caine, musai trebuie plimbat noaptea dupa ora 2-3. Atunci se regenereaza cel mai bine celulele lui si are nevoie de aer curat, proaspat (noaptea sunt si mai putine maisini deci teoretic aerul nu e la fel de poluat). Nu e suficient sa tina cainele pe balcon, trebuie musai plimbat ca sa faca exercitiu fizic si preferabil intr-un parc unde oxigenul e abundent (de la plante si pomi).

Sau te poti inspira de aici! :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

 :rotfl:
Criminală faza. Da, trebuie să-mi iau şi eu un reportofon.  :fum:
These are the days of our lives.